Вотка Grey Goose Le Citron 0,70л

2,510 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 2
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Вотка Grey Goose Le Citron 0,70л

Лимоните од регионот Menton се поголеми и имаат подебела кора во споредба со останатиот дел од светот, и имаат поблаг и помалку кисел вкус. Подебелата кора придонесува да овошјето има повисоко ниво на есенцијални масла, правејќи ги омилени кај угледните Француски кулинари. Екстрактот од цитрусното овошје се меша со најдобрата водка во светот: Grey Goose.
chartarrow

1

50

100

40%
Прозирна
Зрел лимон
Нежно киселкаст вкус на лимон
Слатка горчина на лимон
Франција

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 2
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Франција
Алкохол од пченица, Вода и Вкус на цитрон
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка