Коњак Remy Martin XO 0,70л.

9,380 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Коњак Remy Martin XO 0,70л.

Remy Martin XO e потпис на Мастер блендерот на визбата, кој со својата експертиза, блендира над 400 „води на животот“. Неговата уметност во блендирање, дозволува на експертите да се изрази целосната ароматична комплексност со XO Cognac Fine Champagne. Rémy Martin XO има освоено злаен медал во 2010 година на Spirits Business Cognac Masters (UK) и златен медал на San Francisco World Spirits Competition во 2014 година.
chartarrow

1

50

100

40%
Златно кафена
Урми, мед и топли печива
Топли печива, овошја и зачини, особено истакнат вкус на кора од портокал
Долг финиш со вкус на зачини, овошја и кори од агруми

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Франција
Алкохол од грозје, вода, природна боја
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Бесплатна достава за нарачки над 1500 денари
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка