Џин Bombay Sapphire 0,05л

105 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Најавете се за да добиете информации за производот

Џин Bombay Sapphire 0,05л

Додека обичните џинови се произведуваат со зовривање на нивните тревки директно во пијалокот, да го достигнат нивниот вкус, вкусот на Бомбај Сафир е создаден преку процес на инфузија на пареа. 10те билки користени во нашиот џин се држат одвоени од пијалокот во перфорирани бакарни садови и кога загреаната пареа пристига, различниот вкус од билките се ослободува. Резултатот? Комплексна ароматична течност, која носи широк распон на балансиран вкус. Минијатурно издание за индивидуално сервирање на пијалокот.
chartarrow

1

50

100

40%
Прозирна
Цитрусна нота
Лимон и цветни ноти
Кориандер и цитрусна нота
Велика Британија

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Географско потекло

Велика Британија
Алкохол од бобинки и природни ботанички екстракти, вода
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Бесплатна достава за нарачки над 1500 денари
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка