Џин Star of Bombay 0,70л

2,200 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Џин Star of Bombay 0,70л

Инспириран од сафирот содржан на самото име на производот, Star of Bombay е исклучително гладок премиум џин. Star of Bombay ги инкорпорира аромите и вкусовите на 12 билки. Сите состојки, многу внимателно и споро, се инфузираат низ специјален процес наречен „vapour infusion“, за да може да се добие убав букет од вкусови и богати ароми. Дизајниpан да ја рефлектира одликата на скапоцениот камен, шишето на Star of Bombay импресионира со неговата рефлексија и длабоко азурни нијанси. Овие наговестувања водат кон неверојатниот вкус заробен внатре во шишето.
chartarrow

1

50

100

47,5%
Прозирна
Шишарки и јатки
Кориандер
Вкус на горка кора
Велика Британија

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Велика Британија
Алкохол од бобинки, Природни ботанички екстракти и Вода
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка