Вино San Angelo Pinot Grigio 0,75л

750 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 7
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Вино San Angelo Pinot Grigio 0,75л

Потекнува од Тосканските лозја на винаријата, позиционирани на јужниот дел од Monalcino. Расте на глинено тло, помалку варовничко. Одличен како аперитив, или во придружба на лесни предјадења, како што се зеленчук на скара, тестенини со зеленчук, тестенини со шкампи и тиквички како и со морска храна
chartarrow

1

50

100

13,5%
Бело - златеникава
Свежи ноти од праска, круша, анасон и мед
Овошен и свеж
Богат финиш

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 7
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Италија
Бело вино од 13,5% алкохол
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка