Вино Domaines Ott Blanc de Blanc 0,75л

1,610 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 7
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Вино Domaines Ott Blanc de Blanc 0,75л

Ова уникатно, вкусно вино ги величи различните видови на грозје, кои потекнуваат од регионот Bordeaux, Sémillon. Поседот е многу блиску до брегот, кон Медитеранот. Бојата на Бланк де Бланк ја рефлектира неговата елеганција
chartarrow

1

50

100

12%
Бледо жолта боја
Арома на зрело овошје како манго и праска
Свеж вкус со ноти на лимон
Гладок и сензуален финиш

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 7
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Франција
Вино бело од 12% алкохол
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка