Вино Domaines Ott Rose 0,75 л

2,070 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Најавете се за да добиете информации за производот

Вино Domaines Ott Rose 0,75 л

Ведар карактер, ова вино е израз на неговата чиста околина на брегот кон Медитеранот, земја на шкрилци, комплетно ослободена од варовник. Во сорботка со океанот, сувиот воздух на ридовите безрезервното сонце, солената почва овозможува да се дооформи ова единствено, со елегантен карактер и страствено срце.
chartarrow

1

50

100

14%
Бледо розева боја
Мирис на свежо овошје - манго и диња
Полн вкус со нота на цитрусно овошје и овошни зачини како цимет и кардомом
Нежно постојан финиш

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Географско потекло

Франција
Вино розе од 14% алкохол
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка