Кафе Illy Brasile (x18)

570 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Најавете се за да добиете информации за производот

Кафе Illy Brasile (x18)

Мелено еспресо кафе Illy е ситно мелено за да се обезбеди оптимално извлекување со еспресо машини кои прифаќаат мелено, тампонирано кафе. Препознатливата мешавина на фини кафиња од Арабика, со мазен, богат и полн вкус на Illy, се создава од вештото мешање на 100% одржливо одгледувано зрно Арабика, прецизно избрано од различни растечки региони низ светот. Резултатот е автентично италијанско кафе кое е беспрекорно конзистентно, мазно, избалансирано и никогаш горчливо. Користејќи ексклузивен процес, кафето Illy е спакувано во пакување без воздух, под притисок што ги подобрува и запечатува скапоцените ароми и масла, за да уживате во најсвеж вкус - чаша по чаша.
chartarrow

1

6

12

chartarrow

1

5

10

Големина на шоља:

25ml

40ml
карамела
chartarrow

1

5

10

chartarrow

1

5

10

chartarrow

Светло

Средно

Темно

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Состав

100% Арабика
Географско потекло

Бразил
100 % Арабика 18x7гр.

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка