Tequila Casa Noble Blanco 0.7l

2,950 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Tequila Casa Noble Blanco 0.7l

Чистиот, остар вкус на текилаta Blanco го слави свежиот вкус на благородната Blue Weber Agave. Примамливите ароми го поставуваат непцето за вкусови на мед, маслено-слатка зготвена агавe и нотка на цитрус. Тројно дестилиран за добро избалансиран и помазен финиш, овој Blanco е во класа сам по себе.
Casa Noble ја негува и ја собира 100% сина вебер агава во богатата, вулканска почва на нивните полиња на висока надморска височина на планините во западен Халиско, со тенденција додека не достигнат целосна зрелост.
Повеќето текила се дестилираат двапати. Но, барајќи поквалитетна, супериорна текила, Casa Noble стана една од првите кои дестилираа текила три пати. Постигнување на најдобрата текила што некогаш сме ја пробале, плус карактеристиките и ароматичната суштина кои се уникатно Casa Noble.
chartarrow

1

50

100

40%
Кристално прозирна
Мед, слатко агаве, цитрус
Чист, свеж вкус на Агаве и нота на цитрус
Мексико

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Мексико
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка