Концентрирано пире од боровница Mixer 1л.

930 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Концентрирано пире од боровница Mixer 1л.

Mixer концентрираното пире од боровница е создадено со внимателно одбрани боровинки кои се комплетно зрели пред да преминат во процесот на понатамошна обработка. Растени и одгледувани во Италија, овие боровинки прават да Mixer пирето изобилува со полн и богат вкус кој ќе додаде егзотичен вкус на Вашите коктели, рецепти или пак ледени чаеви.
Темно лилакова
Боровница

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Италија
Шеќер, Пире од боровинка (30%), Концентрат од сок од боровинка (26,5%) и Концентрат од сок од јаболко
Закиселувачи: лимонска киселина
Ароми и Агенси за згуснување: пектин,
Антиоксиданс: аскорбинска киселина
Конзерванс: потасиум сорбат
Боја за храна: екстракт од концентрат од малина.
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Бесплатна достава за нарачки над 1500 денари
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка