Шопен луксузна вотка од 'рж 0.7l

2,360 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Шопен луксузна вотка од 'рж 0.7l

Во 1993 година Шопен ја создаде првата супер премиум вотка во светот и се роди категоријата луксузна вотка.

Оттогаш останавме во првите редови на индустријата, водени од водечка цел: да му покажеме на светот дека добро направената вотка со состојките вреди да се пие и да се вкуси на ист начин како вискито или виното.

Како последен полски производител на вотка во сопственост на семејството, ние со гордост произведуваме мала серија, рачно изработена вотка од нашата сопствена дестилерија во недопрената природа на источна Полска.
chartarrow

1

50

100

40%
Суптилни ароми на 'ржан леб
Живописни ноти на кршен црн бибер, средно тело
Краток, остар финиш
Полска

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Полска
Алкохол од 'рж, вода
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка