UKIYO Japanese Rice Vodka 0.7l

1,980 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Најавете се за да добиете информации за производот

UKIYO Japanese Rice Vodka 0.7l

Јапонската водка „UKIYO“ се раѓа од база на ориз VO мала серија тројно дестилирана во традиционални казани.

Во Јапонија, оризот е познат по тоа што произведува најчист алкохол, а водката UKIYO не е исклучок. Идеалna за пиење чиста, комбинирање со храна или како вотка сода.
Укијо јапонските пијалоци се родени во Чиба, источно од Токио, а се прават со ориз т.е
мајсторски дестилирани во нашите изрази на џин и водка
chartarrow

1

50

100

40%
Мека, слатка, цветна
љубичица, цитрус
Јапонија

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Географско потекло

Јапонија

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка