Шопен Оригинал 0,7л со две чаши

2,450 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Шопен Оригинал 0,7л со две чаши

Во 1993 година Шопен ја создаде првата супер премиум вотка во светот и се роди категоријата луксузна вотка.

Оттогаш останавме во првите редови на индустријата, водени од водечка цел: да му покажеме на светот дека добро направената вотка со состојките вреди да се пие и да се вкуси на ист начин како вискито или виното.

Како последен полски производител на вотка во сопственост на семејството, ние со гордост произведуваме мала серија, рачно изработена вотка од нашата сопствена дестилерија во недопрената природа на источна Полска.

Знаеме дека најдобрата водка никогаш не е „без мирис“ или „без вкус“, затоа ве покануваме да ја пробате нашата колекција вотки со една состојка и сами да откриете колку вотката навистина може да биде нијансирана, сложена и вкусна.
chartarrow

1

50

100

40%
Суптилен мирис од зелено јаболко и ванила
Кремаст и земјен вкус, чувство со полно тело
Долга, чиста завршница, без горење
Полска

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Полска
Алкохол од компир, вода
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка