Бел рум Plantation 3* 1.0L

1,010 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Бел рум Plantation 3* 1.0L

Plantation Rum 3 Stars е трибјут на историските карипски румови, со мазна мешавина од три ѕвездички: Барбадос, Јамајка и Тринидад. Додека Барбадос испорачува богатство и урамнотежен вкус, Тринидад додава финеса, а Јамајка обезбедува нагласена структура. 3 Stars се издвојува од другите бели румови благодарение на комбинацијата од стар и неодлежен рум, стручно измешани од Plantation.
chartarrow

1

50

100

41.2%
Нежни ноти на кафеав шеќер, мед, зрно кафе; подоцна се среќаваат зачини за печење: ванила и каранфилче
Путерест бисквит, но сепак е благо-горчлив и со светло тело. вкусови на темно чоколадо, коренско пиво, крем од јајца
Рафинирано. Сериозен бел рум со тревни, билни ноти.
Барбадос

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Барбадос
з

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка