Виски Bushmills Single Malt 10 год. 0,70л

2,090 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Најавете се за да добиете информации за производот

Виски Bushmills Single Malt 10 год. 0,70л

Од најстарата дистилерија во Ирска ни доаѓа Bushmills Single Malt 10 год. Трипати дистилиран од 100% јачменов слад и стареен најмалку 10 години, во дрвени буриња, кои пак го даваат неговиот вкус на мед, ванила и чоколадна арома. Може да се служи без мраз, со мраз, или пак ако сте авантурист, пробајте го замрзнат.
chartarrow

1

50

100

40%
Златна
Чоколадна арома
Мед и Ванила
Лаванда и Вино
Ирска

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Географско потекло

Ирска
Алкохол од јачмен, Вода и Карамел
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Бесплатна достава за нарачки над 1500 денари
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка