Виски Dewar's White Label Scotch Whiskey 1л

1,250 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 4
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Виски Dewar's White Label Scotch Whiskey 1л

Се мешаат до 40 Шкотски најфини сингл малтови и вискија од пченица да се создаде Dewar’s White Label. Секој малт е рачно избран да се создаде овој богат вкус на виски. Првиот мастер блендер го почнал овој процес пред 100 години, и истиот процес се спроведува и сега. Одлично литарско пакување, идеално за подарок.
chartarrow

1

50

100

40%
Бледо жолто
Со твист на мед, арома на ванила и шмек на круша
Вкус на мед, со додаток на вода се ослободува цитрусниут вкус , а додека се ужива со мраз добива поосвежувачки вкус со нота на зрела круша
Слатка медова блажина
Шкотска

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 4
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Шкотска
Алкохол од јачмен и Вода
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка