Виски Dewar's White Label 0,70л - Сет со чаша

1,050 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 1
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Виски Dewar's White Label 0,70л - Сет со чаша

Се мешаат до 40 Шкотски најфини сингл малтови и вискија од пченица да се создаде Dewar’s White Label. Секој малт е рачно избран да се создаде овој богат вкус на виски. Првиот мастер блендер го почнал овој процес пред 100 години, и истиот процес се спроведува и сега. Уживајте и во брендирана чаша Dewar's
chartarrow

1

50

100

40%
Светло жолта
Твист на мед, арома на ванила и шмек на круша
Почетокот е благ, со вкус на мед. Со додаток на вода се ослободуваат други вкусови како цитрусениот , а додека се ужива со мраз добива поосвежувачки вкус со нота на зрела круша
Слатка медова блажина
Шкотска

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 1
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Шкотска
Алкохол од јачмен и вода
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка