Концентрирано пире од шумско овошје Mixer 1л.

930 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Најавете се за да добиете информации за производот

Концентрирано пире од шумско овошје Mixer 1л.

За да се произведе 1 л. концентрирано пире од шумско овошје се користи 1,320 гр. Шумско овошје (еднаков микс од капини, црни рибизли и боровница). Со полн и богат вкус, ова пире е одличен сојузник на Вашиот коктел.
Рубин црвена
Егзотичен вкус на шумско овошје

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Географско потекло

Италија
Шеќер, концентрат од сок од црна рибизла (14%), концентрат од сок од капина (14%), концентрат од сок од брусница (14%), пире од јаболко, закиселувачи: лимонска киселина, ароми, агенси за згуснување: ксантан гума, конзерванс: потасиум сорбат, антиоксиданс: аскорбинска киселина, боја за храна: екстракт од концентрат од малина.
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка