Шампањ Louis Roederer Nature 0.75л

4,350 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Шампањ Louis Roederer Nature 0.75л

Louis Roedere et Philippe Starck Champagne Brut Nature BLANC 2012 Vintage e резултат на уште една соработка на куќата на шампањ Louis Roederer што работи заедно со природата и креативниот генијалец со слободен дух Philippe Starck. Ова деликатно и компактно вино има нежни меурчиња што течат и интензивно, богато и полно тело што доведува до неверојатно чиста завршница. Структурирано вино достојно од најголемите виногради во Champagne од бербата во 2012 година.
chartarrow

1

50

100

12%
бледо жолта
сочно зрело овошје и печен лешник
печени јаболки и карамелизирани зачини
интензивна солена свежина

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Франција
Пенливо вино 12% акохол
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка