Shackleton Blended Malt 0,7л

2,050 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Shackleton Blended Malt 0,7л

Shackleton Blended Malt Scotch се заснова на духот доставен во британската експедиција на Антарктикот во 1907 година, стручно изработен со користење на избор од најдобрите Highland Single Malt Scotch Whiskies.

Инспириран од еден од најхаризматичните лидери на 20 век, Шеклтон е модерен Шкотски виски кој го отелотворува духот на легендата. Најдобро се ужива над мраз.
chartarrow

1

50

100

40%
Килибарно златна
Ванила, Јаболко, Цимет, Ѓумбир
Темен Шеќер, Ананас, Слатко сушено овошје
Шкотска

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Шкотска
n
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка