Single Malt Dalmore 12YO 0,7л

4,450 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Single Malt Dalmore 12YO 0,7л

Наследството на Далмор датира од 1263 година. Токму во оваа година Колин од Кинтаил, началникот на кланот Мекензи, го спасил кралот Александар III од гневот на елен што напаѓал. Како признание за овој благороден чин, кралот му доделил на кланот Мекензи право да го користи амблемот на кралскиот елен со 12 точки на нивниот грб.
Во Далмор го продолжуваме старото наследство кое ја цени светоста на бурето. Нашиот скапоцен пијалок е стареен во исклучителни буриња, рачно избрани од мајсторот дестилер, Ричард Патерсон и добиени од најдобрите бодега и ексклузивни винарии во светот.
За да се создаде покомплексен карактер, некои од нашите виски имаат корист од дополнително стареење во дополнителни буриња. Секое буре што го набавуваме е со беспрекорен квалитет и рачно избрано за производство на нашето познато виски Single Malt.
chartarrow

1

50

100

40%
Килибар, Старо злато
Цитрусни овошја, Ароматични зачини, Чоколадо
Портокали, Сушено овошје, Ванила
Шкотска

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Шкотска
а
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка