Chopin Family reserve Vodka 0.7l

10,200 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Chopin Family reserve Vodka 0.7l

Секоја година на полињата на нашиот имот во Полска садиме неколку специјални сорти на компири и житарки, барајќи нови ветувачки состојки за дестилирање.
Еднаш во една деценија, ако имаме среќа, откриваме исклучителна разновидност на компири што произведуваат незаменлива вотка.

Нашата сезона на растење во 2016 година доведе до некои од најдобрите вотки некогаш направени од нашата дестилерија. Собрани на врвот на летото, кога се уште млади и нивните кори се уште нежни, овие компири произведуваат извонредна вотка.

Откако беше внимателно дестилиран за да се задржи што е можно повеќе од нивната слатка земјеност, алкохолот на компирот беше чуван во 50-годишни дабови буриња две години, давајќи му време да се смири пред да се флашира рачно.

Резултатот е Chopin Family Reserve, првата стареена, луксузна вотка од компири во светот. Предлагаме да уживате во неа чиста или во класично мартини за целосно да ја цениме оваа извонредна вотка
chartarrow

1

50

100

40%
Примеси за зачин кои акцентираат на нежен сладок мошус
Нежна земјена сладост на почеток, со потценети горни ноти на сладунец и каранфилче
Средно долг финиш со долготрајна топлина
Полска

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Полска
Алкохол од компир, вода
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка