Ирско виски Teeling Single Grain 0.7л

1,880 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 2
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Ирско виски Teeling Single Grain 0.7л

Целосно уникатен стил во рамките на ирското виски, поместувајќи ги границите на конвенцијата, на пресекот на местото каде што старото се среќава со ново.
Teeling Single Grain Irish Whiskey е изработен со употреба на неконвенционална преса за каша која се состои од 95% пченка и 5% слад од јачмен, кој е тројно дестилиран и созреен исклучиво во буриња за црвено вино од француски даб од Каберне Совињон од Калифорнија, произведувајќи навистина уникатно ирско виски
chartarrow

1

50

100

46%
мед од багрем
Мед, јаболко и црвено грозје
Мек вкус, со нагласена сува брусница
крем од ванила, зачинето жито
Ирска

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 2
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Ирска
Алкохол од пченка и јачмен
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка