BRUICHLADDICH THE CLASSIC LADDIE 0.7l

3,300 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

BRUICHLADDICH THE CLASSIC LADDIE 0.7l

Основата за нашата Classic Laddie не е рецепт поставен во камен, туку филозофија за дестилирање. Ние немаме интерес за прецизна униформност, наместо тоа - од година во година - разновидноста и потеклото на нашиот јачмен го обликуваат нашиот дух, а сè поголем асортиман на буриња се добиваат за да се развијат различните вкусови во нашиот магацин.
Ние го флашираме нашиот Classic Laddie со 50% алкохол по волумен наспроти просекот од 40-46%. Вкусот на нашиот дух со 50% ABV е јачменот, што значи дека ќе вкусите повеќе од шкотскиот слад за кој напорно работевме да го пронајдеме. Нема да го растегнуваме нашиот алкохол и да правиме компромиси за квалитетот заради профит.
chartarrow

1

50

100

50%
Летен јачмен
Матеница, маргарита, ливада, јаглика и цвет од цреша. Деликатните морски мириси се потсетник дека овој виски е созреан исклучиво покрај морето
Рафинираните и освежувачки, слатки ноти од даб и јачмен се спојуваат во совршена хармонија. Следат зрели зелени плодови, кафеав шеќер и сладок слад
Мазен и добро заоблен, финишот ја покажува елегантната рамнотежа помеѓу сјајното, живописно овошје и суптилните ноти од море
Шкотска

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Шкотска
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка