Single Malt Tamnavulin Sherry Cask 0,7л

1,800 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Single Malt Tamnavulin Sherry Cask 0,7л

Скриена на работ на реката Ливет, малата група на вешти занаетчии и жени во дестилеријата Тамнавулин започна да го создава нашиот препознатлив слад Speyside пред повеќе од 50 години користејќи ги најдобрите состојки во комбинација со вековната експертиза за дестилирање и софистицирани техники.
Рачно ги избираме нашите дабови буриња, вклучувајќи буриња Бурбон од Северна Америка и буриња Шери од Шпанија, за да се осигураме дека нивното влијание совршено ќе ги надополни и подобри карактеристиките на Тамнавулин; богата, мазна, мека и освежувачка. Нашата колекција на буре датира од 1960-тите кога дестилеријата за прв пат беше изградена.

Откако ќе се наполнат со виски од ново производство, бурињата ќе почиваат во нашите ладни, темни складишта неколку години. Со текот на времето, вискито ја добива својата боја и вкус од овие буриња додека не постигне извонреден профил на вкус.

За време на созревањето, процент од содржината на бурето се губи секоја година при испарување, природен процес познат како „делот на ангелот“.
chartarrow

1

50

100

40%
килибарно златна
Ванила, Банана, Карамелизиран портокал, Свеж ѓумбир
Комплексен и богат, свежа овошна торта и зрели кајсии
Шкотска

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Шкотска
z
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка