The Dalmore 18YO 0.7l

17,200 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

The Dalmore 18YO 0.7l

Нашето годишно ограничено издание за 2023 година го започнува своето патување на созревање во Американски бели дабови екс-бурбонски буриња, давајќи основа од мека ванила и мед. Следува дополнително подобрување, со подолга завршница во рачно избраните 30-годишни буриња Matusalem Oloroso Sherry од бодегата González Byass во Шпанија, ексклузивно за The Dalmore
chartarrow

1

50

100

43%
Ванила, темно чоколадо, англиски мармалад и сладок ликер
Чоколадно суво грозје, агруми, богато кафе, морско оревче и зачин
Варено овошје и кафе
Шкотска

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Шкотска
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка