The Dalmore 15YO 0.7l

7,250 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

The Dalmore 15YO 0.7l

Секое рачно избрано буре со шери го подарува Dalmore 15 со свои индивидуални карактеристики и вкусови, за да ги надополни основните ноти на мека ванила и мед од американските бели дабови екс-бурбонски буриња
chartarrow

1

50

100

40%
Мармалад од портокал, цимет и морско оревче
Мандарина, ванила, ѓумбир и мелени јаболка
Карамелизиран портокал и богато темно чоколадо
Шкотска

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Шкотска
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка