The Dalmore King Alexander III 0.7l

15,900 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

The Dalmore King Alexander III 0.7l

Шест финиши, во шест различни буриња
- бурбон буриња од мала серија, буриња шери Matusalem Oloroso,
буриња од Мадеира, буриња Марсала, Порто и вински буриња од Каберне Совињон - се извонредно споени, за да се направи единствено виски со богат и примамлив вкус
chartarrow

1

50

100

40%
Црвени бобинки и примеси на маракуја
Кора од цитрус, мешунка од ванила, крем карамел и мелени бадеми
Цимет, морско оревче и ѓумбир
Шкотска

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Шкотска
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка