Ирско виски Teeling Single Malt 0.7л

2,300 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 4
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Ирско виски Teeling Single Malt 0.7л

Преку иновативни техники на созревање и завршна обработка, ние создадовме уникатно, наградувано Teeling Irish Single Malt Whiskey, полно со вкус.
Направени со ирски вискија дестилирани од 100% слад од јачмен, созреани и завршени во буриња кои му даваат влијание од пет буриња со вино (Шери, Порт, Мадеира, Бело Бургунди, Каберне Совињон). Овој ирски Single malt виски обезбедува уникатен профил на вкус за овошје, кој е сложен, но сепак избалансиран и честопати е опишан како „симфонија“ на вкус.
chartarrow

1

50

100

46%
старо злато
диња, карамела и лимон
суво овошје, цитрус, ванила
долга слаткост, длабоки танини
Ирска

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 4
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Ирска
Алкохол од јачмен, вода
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка