Ирско виски Teeling Small batch во кутија со две чаши 0.70л

1,690 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 4
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Ирско виски Teeling Small batch во кутија со две чаши 0.70л

Ова виски ја оспорува конвенцијата за тоа што може да биде ирско виски, со слоеви на уникатен вкус под влијание на неконвенционалните техники на созревање во буриња.
Рачно избрани буриња со житно и малт виски првично целосно стареат во буриња од бурбон, а потоа се "венчаат" заедно во централно американски буриња за рум до 12 месеци за уникатен профил на суво овошје.
chartarrow

1

50

100

46%
медово златна
ванила, зачини и рум
мазен, сладок со блага ванила
егзотично овошје, слатко зачинет
Ирска

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 4
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Ирска
Алкохол добиен од јачмен, вода
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Бесплатна достава за нарачки над 1500 денари
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка