Кафе Musetti Gold Cuvee (x10)

260 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Најавете се за да добиете информации за производот

Кафе Musetti Gold Cuvee (x10)

За да ја прослави својата 80-та година од постоење, Musetti го создаде блендот Gold Cuvee. Се состои од престижни кафиња од Кенија и Централна Америка со блага нота и богата арома. Содржи доминантни ноти на какао и цитрусни овошја.
chartarrow

1

6

12

chartarrow

1

5

10

Големина на шоља:

40ml

110ml
Какао и Цитрусни овошја
chartarrow

1

5

10

chartarrow

1

5

10

chartarrow

Светло

Средно

Темно

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Состав

90% Арабика / 10% Робуста
Географско потекло

Кенија / Централна Америка
90% Арабика / 10% Робуста
10 x 5,6 г.
Nespresso® Compatible
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка