Tequila reserva 1800 Anejo 0.7l

2,550 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Tequila reserva 1800 Anejo 0.7l

100% Сина Вебер Агаве е рачно собирана кога е најзрела, двојно дистилирана во бакарни казани, а потоа стареена во буриња од Американски и Француски даб.
Овој пијалок со боја на темен килибар има ноти на даб и ванила.
длабока и луксузна, оваа текила е идеална за пиење со мраз
chartarrow

1

50

100

40%
темен килибар
даб и ванила
Ореви, бадеми и карамел
Мексико

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Мексико
Алкохол од Агаве, вода
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка