Tequila Casa Noble Anejo 0.7l

4,100 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Tequila Casa Noble Anejo 0.7l

Трпението е тајната состојка на нашиот познат Añejo. Одлежено цели две години во нови француски дабови буриња, сложените ароми на сушено овошје и зачини ги надополнуваат вкусовите на горен даб, путер, ванила и слатко зготвена агава.
Додека повеќето Añejos поминуваат само една година во буре, нашиот Añejo зрее две години во нови француски дабови буриња. Оваа количина на трпение создава прекрасен израз на пиење кој е и сложен и вкусен. Нашите буриња се мешаат за да се добие совршена рамнотежа на слатки, бавно варени ноти на агаве и скапоцени ноти од ванила, тофи и печени зачини од бурето.
chartarrow

1

50

100

40%
Килибарно златна
Сушено овошје, зачини
Ванила, слатко Агаве, тофи, зачини
Мексико

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Мексико
Алкохол од Агаве, вода
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка