Tequila Mi Campo Blanco 0.7l

2,100 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Tequila Mi Campo Blanco 0.7l

Нашата текила започнува како 100% Blue Weber Agave, созреана седум години. Нежно ги цедиме варените пиња, осветлувајќи ја карактеристиката на природниот мед на растението агаве и смирувајќи ја секоја трага на горчина.

Бланко се дестилира двојно, а потоа се ферментира во резервоари на отворено, среде миризливи цитрусни дрвја, пред да созрее до еден месец во истите француски дабови буриња што се користат за стареење Шардоне од долината Напа, давајќи неверојатно мазен вкус.
Носот од зготвена агаве, банана, свеж кокос, бадеми, сладок портокал и зелено јаболко е обложен со елегантна ванила.
На непцето, чајот од цветови од портокал ги нагласува нишките од мед и сладок портокал, избалансирани со суптилни ноти од бел бибер.
chartarrow

1

50

100

40%
Кристално прозирна
готвена агаве, банана, свеж кокос, бадеми, сладок портокал и зелено јаболко е обложен со елегантна ванила
чај од цветови од портокал ги нагласува нишките од мед и сладок портокал, избалансирани со суптилни ноти од бел бибер
Мексико

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Мексико
Алкохол од Агаве, вода
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка