Tequila Reserva 1800 Reposado 0.7l

2,350 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Tequila Reserva 1800 Reposado 0.7l

Изработена од 100% Агаве израснато на вулканска почва и рачно берена кога е најзрела, оваа текила е стареена во буриња од Американски и Француски даб.
Резултатот е богата течност со вкус на путер, карамел и нежни зачини, со доза на чад.
Идеална за коктели, или само со мраз
chartarrow

1

50

100

40%
Светол мед
Даб, Агаве
Путер, карамел и нежни зачини, со доза на чад
Мексико

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Мексико
Алкохол од Агаве, вода
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка