Tequila Casa Noble Reposado 0.7l

3,710 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Tequila Casa Noble Reposado 0.7l

Аромите на ванила, маточина и цветни ноти се избалансирани со вкусови на слатка варена агаве и горен даб.
За разлика од другите Reposados кои се стареат 4-6 месеци, Casa Noble Reposado Tequila се старее 364 дена во нови француски дабови буриња.
Како резултат на нашиот процес на стареење, нашиот Reposado е во сопствена класа.
Со децениско искуство, нашиот главен блендер ја избира и меша совршената комбинација на буриња што обезбедуваат мазна сложеност.
По стареењето 364 дена, финишот е долг и соленкаст, во комбинација со слатки вкусови на варена агаве и суптилни ноти од даб.
chartarrow

1

50

100

40%
Стар килибар
Ванила, маточина(lemongrass)
Слатко Агаве, горен даб, карамела
Мексико

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Мексико
Алкохол од Агаве, вода
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка