Tequila Marques de Casa Noble 0.7l

11,600 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Најавете се за да добиете информации за производот

Tequila Marques de Casa Noble 0.7l

Течноста Marqués de Casa Noble е импресивна мешавина од 12 Extra Anejo и девет Anejo стареени од една до пет години.
Со мешање на уникатните ароми, Hermosillo создаде профил на вкус кој е примамливо богат, свилен и избалансиран.
Готвената сладост на агава, ванила, зрели плодови и печени ореви со зачинети акценти го заокружуваат незаменливиот вкус на Marqués de Casa Noble, а финишот е мазен.
chartarrow

1

50

100

40%
Стар килибар, со одсјај на старо злато
карамелизирана агава, цимет, мед, допири на влажна земја
топли портокали, зачини за печење, сушени цреши, темно чоколадо, примеси на тревка и земја и варена агава
траен и мазен, води со црн пипер и еволуира до кафеав шеќер
Мексико

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Географско потекло

Мексико
Алкохол од Агаве, вода
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка