The Kraken Black Spiced rum 0.7l

1,250 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Најавете се за да добиете информации за производот

The Kraken Black Spiced rum 0.7l

KRAKEN зачинетиот рум е стареен една до две години, а потоа оставен да лежи со 11 зачини вклучувајќи цимет и ѓумбир.

ЛЕГЕНДАТА ВЕЛИ:
Осамен брод, кој превезуваше буриња со зачинет рум низ Карибите, беше жестоко нападнат од масивните пипала и колосалната сила на непознат ѕвер. Сите на бродот што беше осуден на пропаст беа влечени во водените длабочини, за никогаш повеќе да не се видат. Сега знаеме дека овој страшен ѕвер е Кракен.

ЕДИНСТВЕНИОТ ПРЕЖИВЕН
Сите буриња со рум, освен едно, беа уништени во масакрот. Извалкано од мастилото на Ѕверот, преживеаното буре стана познато како „Рум Кракен®“. Сега е познат како свето пиење со неспоредлив вкус и темнина.
chartarrow

1

50

100

40%
Црна, со ноти на кафена кога се држи спроти светло
Зачинета и богата со ноти на ванила и карамелизирани јаболка. Навестувања за лимета и цимет исто така
Темно, богато непце. Густ со меласа и катран, и бараж на цимет, златен сируп, морско оревче и горен даб
Долг, многу зачинет финиш
Тринидад и Тобаго

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Географско потекло

Тринидад и Тобаго
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка