Џин The Botanist со 4 чаши 0.7l

2,200 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Џин The Botanist со 4 чаши 0.7l

Луксузниот The Botanist Islay Dry Gin се прави во дестилеријата Бруихладич во Шкотска. Интересен факт во производството на возбудливиот The Botanist е дека казанот што се користи во производството на овој неверојатен џин првично е користен за производство на Сингл Малт виски. The Botanist се дестилира во мешавина од ломонд и бакарен сад, што го прави уникатен. За производство се користат прекрасни и специјални 22 растенија, од кои сите се одгледуваат на островот Islay. Рачно избраните растенија вклучуваат корен од ангелика, бобинки од смрека, мелем од лимон, кора од лимон, сладок корен, кора од портокал, корен Орис, семе од коријандер, нане од јаболко, лисја од бреза, кора од касија, слатка камилица, кора од цимет, цвеќиња од Горс, цвеќиња од Хедер, цвеќиња од глог, цвеќиња од црвена детелина, лисја од ситно Сисели, Танзи, листови од мајчина душица, лисја од нане, бела детелина и други. 22-те ароматични растенија се дестилираат полека под мал притисок. Ова осигурува да се третираат на нежен начин и можат да развијат оптимална арома. Водата од изворот Валкан Доти на фармата Октомор се користи и за дестилација и за флаширање.

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
The Botanist 0.7l, 4 чаши The Botanist
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка