Вермут Martini Rosso 0,06л

70ден 60 ден
Важи до: 31.12.2023
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 9
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Вермут Martini Rosso 0,06л

Кога светот побара современ вермут, занаетчиите на Мартини произведоа комплетно нова база на црвено и бело вино. Длабоки ноти на каранфилче, мускатно оревче и цимет, создаваат ароматично зачинет вермут, кој пак вкус, е многу наградуван на светско ниво. Спаковано во минијатурно издание за индивидуално уживање во пијалокот.
chartarrow

1

50

100

15%
Црвена
Овошна
Ликераст, вкус на цимет и еспресо
Деликатен, богат и комплесен
Италија

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 9
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Италија
Вино,алкохол, шеќер, природни ботанички екстракти, природни ароми, Содржи сулфити.
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Бесплатна достава за нарачки над 1500 денари
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка