Вермут Martini Rosso 1л

750ден 680 ден
Важи до: 31.12.2023
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Најавете се за да добиете информации за производот

Вермут Martini Rosso 1л

Кога светот побара современ вермут, занаетчиите на Мартини произведоа комплетно нова база на црвено и бело вино. Длабоки ноти на каранфилче, мускатно оревче и цимет, создаваат ароматично зачинет вермут, кој пак вкус, е многу наградуван на светско ниво.
chartarrow

1

50

100

15%
Црвена
Овошна
Ликераст, вкус на цимет и еспресо
Деликатен, богат и комплесен
Италија

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Географско потекло

Италија
Вино, Алкохол, Шеќер, Природни ботанички екстракти, Природни ароми и сулфити
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Бесплатна достава за нарачки над 1500 денари
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка