Вермут Martini Rosato 1л

750ден 680 ден
Важи до: 31.12.2023
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 5
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Вермут Martini Rosato 1л

Се добива со бленд на црвено и бело вино кое природно допринесува за неговата розеникава боја. Инфузирано со каранфилче, цимет и мускатно оревче овој вермут претставува одличен пијалок
chartarrow

1

50

100

15%
Розева
Зачинето вино со каранфилче, мускатно оревче и цимет
Овошен вкус со акцент на цимет и каранфилче
Цветен финиш

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 5
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Италија
Вино, Алкохол, Шеќер, Природни ботанички екстракти, Природни ароми, Содржи сулфити.
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Бесплатна достава за нарачки над 1500 денари
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка