39 ВискиThe Dalmore King Alexander III 0.7l

Шест финиши, во шест различни буриња...
15,900 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Виски Octomore Edition 14.1 Single malt 0,7л

Изложувајќи ја структурната брилијантност на нашиот чист, неизвалкан Octomore силен дух, нашето 11.1 ...
10,250 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 1
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
The Dalmore Port Wood Reserve 0.7l

Богат, мазен Highland Single Malt созреан во американски бели дабови, поранешни бурбонски буриња и стар Tawny Port
4,750 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Виски Port Charlotte 10yo Single malt

Ова 10 годишно виски од Порт Шарлот е зачнато, дестилирано,...
4,500 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
BRUICHLADDICH THE CLASSIC LADDIE 0.7l

Основата за нашата Classic Laddie не е рецепт поставен во камен, туку филозофија...
3,300 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Бурбон Хај Вест Прерија 0,7 Л

Запознајте го најиновативниот и најпривлечниот бурбон на Американскиот Запад...
2,400 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Ирско виски Teeling Single Malt 0.7л

Преку иновативни техники на созревање и завршна обработка, ние создадовме уникатно, наградувано ...
2,300 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 4
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Aultmore Single Malt 12YO 0,7л

Дистилеријата Aultmore е основана во 1897 година од Александар Едвард, еден од најпознатите шкотски дистилери, за време на...
2,250 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Виски The Deveron 12 год. single malt 0,70л

Шкотско виски созреано во комбинација на шпански шери и американски екс-бурбонски дабови буриња..
2,100 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Виски Bushmills Single Malt 10 год. 0,70л

Од најстарата дистилерија во Ирска ни доаѓа Bushmills Single Malt 10 год. Трипати дистилиран...
2,090 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 1
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Shackleton Blended Malt 0,7л

Shackleton Blended Malt Scotch се заснова на духот доставен во британската експедиција на Антарктикот во 1907 година...
2,050 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Ирско виски Teeling Amber Ale Cask 0,7л

x
1,950 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 4
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Виски Dewar's 12 years old Whiskey 0,70л

Полн и богат со вкус, двојно зреен за уште поголема глаткост...
1,940 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Ирско виски Teeling Single Grain 0.7л

Целосно уникатен стил во рамките на ирското виски, поместувајќи ги границите на конвенцијата...
1,880 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 2
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Single Malt Tamnavulin Sherry Cask 0,7л

Скриена на работ на реката Ливет, малата група на вешти занаетчии и жени во дестилеријата Тамнавулин започна...
1,800 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Ирско виски Jameson Stout Edition 0,70л

Ирски виски, стареен во занаетчиски буриња за пиво.
1,690 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Виски Black Bush 0,70л

Black Bush е совршен спој на висока концентрација од повеќе сингл малт виски, созревано во дрвени буриња, направени од sherry дрво...
1,490 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 5
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Ирско виски Teeling Small Batch 0.7л

Ова виски ја оспорува конвенцијата за тоа што може да биде ирско виски, со слоеви на уникатен вкус ...
1,400 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 4
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Виски Dewar's White Label Scotch Whiskey 1л

Се мешаат до 40 Шкотски најфини сингл малтови и вискија од пченица да се создаде Dewar’s White Label...
1,250 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 4
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Виски Bushmills original 0,70л - Сет со 2 чаши

Bushmills Original Ирското Виски е мешавина од сопствените трипати дестилирани малт вискија, направени од пченица, и има освоено 36 награди само оваа година...
1,190 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Најавете се за да добиете информации за производот
Виски Glen Grant The Major's Reseve - Single Malt 0,70л

Glen Grant The Major’s Reserve е најмладиот и најчесто пиениот сингл малт од асортиманот на Глен Грант...
1,140 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Бурбон Wild Turkey 0,70л

Бурбонот е национален пијалок на Америка и 95% од бурбоните, потекнуваат од Кентаки...
1,120 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 4
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Бурбон Four Roses 0,70л

Four Roses е бренд на Kentucky straight bourbon whiskey...
1,100 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Виски Dewar's White Label 0,70л - Сет со чаша

Се мешаат до 40 Шкотски најфини сингл малтови и вискија од пченица да се создаде Dewar’s White Label...
1,050 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 1
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Teeling Irish Whiskey тринити пакување 3x0,05л

"Светото тројство" како што Teeling ги нарекува своите три нај популарни вискија, во едно пакување...
990 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 4
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Виски Dewar's White Label Scotch Whiskey 0,70л

Се мешаат до 40 Шкотски најфини сингл малтови и вискија од пченица да се создаде Dewar’s White Label...
945 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 5
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Шкотски виски Claymore 0.7l

Овој специјален производ од Шкотска се вика The Claymore blended Scotch Whisky ...
510 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Виски Dewar's White Label Scotch Whiskey 0,20л

Се мешаат до 40 Шкотски најфини сингл малтови и вискија од пченица да се создаде Dewar’s White Label...
360 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка