133 АЛКОХОЛНИ ПИЈАЛОЦИКоњак Remy Martin Louis XIII 0.70Л

Класичниот декантер LOUIS XIII остана врвен израз на нашите најдобри eaux-de-vie од 1874 година...
219,150 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Најавете се за да добиете информации за производот
The Dalmore King Alexander III 0.7l

Шест финиши, во шест различни буриња...
15,900 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Tequila Marques de Casa Noble 0.7l

Течноста Marqués de Casa Noble е импресивна мешавина од 12 Extra Anejo...
11,600 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Најавете се за да добиете информации за производот
Виски Octomore Edition 14.1 Single malt 0,7л

Изложувајќи ја структурната брилијантност на нашиот чист, неизвалкан Octomore силен дух, нашето 11.1 ...
10,250 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 1
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Chopin Family reserve Vodka 0.7l

Исклучителна вотка со единствен вкус...
10,200 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Коњак Remy Martin XO 0,70л

Реми Мартин XO е составен од eaux-de-vie кои доаѓаат исклучиво од најквалитетните лозови насади на коњак...
9,380 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 2
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
The Dalmore Port Wood Reserve 0.7l

Богат, мазен Highland Single Malt созреан во американски бели дабови, поранешни бурбонски буриња и стар Tawny Port
4,750 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Виски Port Charlotte 10yo Single malt

Ова 10 годишно виски од Порт Шарлот е зачнато, дестилирано,...
4,500 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Tequila Casa Noble Anejo 0.7l

Трпението е тајната состојка на нашиот познат Añejo...
4,100 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Текила Patron Anejo 0,70л

Рачно направена во мали количини, за да биде со гладок, и благ вкус...
4,050 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 5
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Tequila Casa Noble Reposado 0.7l

Аромите на ванила, маточина и цветни ноти се избалансирани...
3,710 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Текила Patron Reposado 0,70л

Рачно направена во мали количини, за да биде со гладок, и благ вкус...
3,690 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 4
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
BRUICHLADDICH THE CLASSIC LADDIE 0.7l

Основата за нашата Classic Laddie не е рецепт поставен во камен, туку филозофија...
3,300 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Текила Patron Silver 0,70л

Рачно направена во мали количини, за да биде со гладок, и благ вкус...
2,980 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Рум Mount Gay XO 0.70л

Повеќе од рум...
2,950 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Tequila Casa Noble Blanco 0.7l

Чистиот, остар вкус на текилаta Blanco го слави свежиот вкус на благородната Blue Weber Agave...
2,950 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Коњак Remy Martin VSOP 0,70л

Оригинално создаден во 1927 VSOP еволуирал во VSOP Mature Cask Finish во 2012 година...
2,650 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Најавете се за да добиете информации за производот
Коњак Реми Мартен ВСОП со 2 чаши 0,7л

Оригинално создаден во 1927 VSOP еволуирал во VSOP Mature Cask Finish во 2012 година...
2,650 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Коњак Реми Мартен ВСОП со 2 чаши 0,7л

Оригинално создаден во 1927 VSOP еволуирал во VSOP Mature Cask Finish во 2012 година...
2,650 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 1
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Tequila reserva 1800 Anejo 0.7l

100% Сина Вебер Агаве е рачно собирана...
2,550 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Meszcal 400 Conejos 0.7l

Приказната за 400 Conejos, Мексиканскиот #1 Мескал, започнува со...
2,550 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Најавете се за да добиете информации за производот
Вотка Grey Goose Le Orange 0,70л

Grey Goose L’Orange водката е направена од свежо набрани портокали. како и со супериорното жито...
2,510 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 2
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Бурбон Хај Вест Прерија 0,7 Л

Запознајте го најиновативниот и најпривлечниот бурбон на Американскиот Запад...
2,400 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Шопен луксузна вотка од 'рж 0.7l

Вотката Шопен од 'рж е прецизно составена за да ја прикаже сложената, зачинета топлина на полската 'рж
2,360 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Шопен луксузна вотка од пченица 0.7l

Нашата најлесна, најделикатна вотка, со суптилна сладост...
2,360 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Tequila Reserva 1800 Reposado 0.7l

Изработена од 100% Агаве израснато на вулканска почва...
2,350 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Ирско виски Teeling Single Malt 0.7л

Преку иновативни техники на созревање и завршна обработка, ние создадовме уникатно, наградувано ...
2,300 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 4
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Aultmore Single Malt 12YO 0,7л

Дистилеријата Aultmore е основана во 1897 година од Александар Едвард, еден од најпознатите шкотски дистилери, за време на...
2,250 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Џин Star of Bombay 0,70л

Инспириран од сафирот содржан на самото име на производот, Star of Bombay е исклучително гладок премиум џин...
2,200ден 2,000 ден
Важи до: 31.08.2024
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Џин The Botanist Islay dry 0,7л

Луксузниот The Botanist Islay Dry Gin се прави во дестилеријата Бруихладич во Шкотска. Интересен факт...
2,200ден 2,050 ден
Важи до: 31.08.2024
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Ликер St. Germain 0,70л

Првиот француски ликер во светот изработен на традиционален начин...
2,150 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Најавете се за да добиете информации за производот
Виски The Deveron 12 год. single malt 0,70л

Шкотско виски созреано во комбинација на шпански шери и американски екс-бурбонски дабови буриња..
2,100 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Рум Bacardi Reserva Diez 0.70Л

„DIEZ“ СЕ ОДНЕСУВА НА ДЕСЕТГОДИШНИОТ ПРОЦЕС НА СТАРЕЊЕ НА НА ОВОЈ ИСКЛУЧИТЕЛЕН РУМ.
2,100 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Tequila Mi Campo Blanco 0.7l

Нашата текила започнува како 100% Blue Weber Agave...
2,100 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Виски Bushmills Single Malt 10 год. 0,70л

Од најстарата дистилерија во Ирска ни доаѓа Bushmills Single Malt 10 год. Трипати дистилиран...
2,090 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 1
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Shackleton Blended Malt 0,7л

Shackleton Blended Malt Scotch се заснова на духот доставен во британската експедиција на Антарктикот во 1907 година...
2,050 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
UKIYO Japanese YUZU gin 0.7l

UKIYO: "Floating world" Терминот UKIYO се однесува на состојба на умот во која се нагласува живеењето во моментот, одвоено од тешкотиите на животот
1,980ден 1,890 ден
Важи до: 31.08.2024
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 5
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
UKIYO Japanese Cherry Blossom Gin 0.7l

UKIYO: "Floating world" Терминот UKIYO се однесува на состојба на умот во која се нагласува живеењето во моментот, одвоено од тешкотиите на животот
1,980ден 1,890 ден
Важи до: 31.08.2024
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
UKIYO Japanese Rice Vodka 0.7l

UKIYO: "Floating world" Терминот UKIYO се однесува на состојба на умот во која се нагласува живеењето во моментот, одвоено од тешкотиите на животот
1,980 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Најавете се за да добиете информации за производот
UKIYO Tokiyo Dry Gin 0.7l

UKIYO: "Floating world" Терминот UKIYO се однесува на состојба на умот во која се нагласува живеењето во моментот, одвоено од тешкотиите на животот
1,980ден 1,890 ден
Важи до: 31.08.2024
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Ирско виски Teeling Amber Ale Cask 0,7л

x
1,950 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 4
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Рум Mount Gay Black Barrel 0.70л

Повеќе од рум...
1,950 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 5
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Виски Dewar's 12 years old Whiskey 0,70л

Полн и богат со вкус, двојно зреен за уште поголема глаткост...
1,940 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Tequila Reserva 1800 Silver 0.7l

Најпопуларната супер-премиум текила...
1,920 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Ирско виски Teeling Single Grain 0.7л

Целосно уникатен стил во рамките на ирското виски, поместувајќи ги границите на конвенцијата...
1,880 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 2
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Бренди Metaxa 12* 0,70л

1888: Spyros Metaxa го создава, можеби, најгладкиот дестилат со килибарна боја...
1,850 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Рум Bacardi Ocho 0,70л

Создаден во 1862, Бакарди 8 годишен, остана единствено зачуван во фамилијата Бакарди седум генерации...
1,840 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Single Malt Tamnavulin Sherry Cask 0,7л

Скриена на работ на реката Ливет, малата група на вешти занаетчии и жени во дестилеријата Тамнавулин започна...
1,800 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 1
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Ирско виски Jameson Stout Edition 0,70л

Ирски виски, стареен во занаетчиски буриња за пиво.
1,690 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Виски Black Bush 0,70л

Black Bush е совршен спој на висока концентрација од повеќе сингл малт виски, созревано во дрвени буриња, направени од sherry дрво...
1,490 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 5
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Citadelle Gin Jardin D'Ete 0.7l

Со Citadelle Jardin d'ete ќе наидете на акценти на диња Шаренте, цели лимони и јузу и кора од портокал..
1,420ден 1,350 ден
Важи до: 31.08.2024
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Најавете се за да добиете информации за производот
Ирско виски Teeling Small Batch 0.7л

Ова виски ја оспорува конвенцијата за тоа што може да биде ирско виски, со слоеви на уникатен вкус ...
1,400 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 4
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Ликер Cointreau 0,70л

Ликерот Контро е бленд од трипл сек ( ликер со вкус на портокал), произведен во Saint-Barthélemy-d'Anjou Франција...
1,350 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 5
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Citadelle Original Gin 0.7L

Цитадел е единствениот џин во светот кој има патентиран процес на прогресивна инфузија..
1,350ден 1,290 ден
Важи до: 31.08.2024
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Најавете се за да добиете информации за производот
Рум Plantation Barbados 5yo 0.7L

Plantation Barbados 5yo комбинира автентичен Барбадоски стил од нашата сопствена дестилерија
1,350 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 1
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Виски Dewar's White Label Scotch Whiskey 1л

Се мешаат до 40 Шкотски најфини сингл малтови и вискија од пченица да се создаде Dewar’s White Label...
1,250 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 4
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Ликер Branca Menta 1л

Непогрешлвиот вкус на мента-ликер, дава интензивно задоволство и возбуда на секоја голтка...
1,250 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 2
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
The Kraken Black Spiced rum 0.7l

ЛЕГЕНДАТА ВЕЛИ: Осамен брод, кој превезуваше буриња со зачинет рум низ Карибите, беше жестоко нападнат...
1,250 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Најавете се за да добиете информации за производот
Виски Bushmills original 0,70л - Сет со 2 чаши

Bushmills Original Ирското Виски е мешавина од сопствените трипати дестилирани малт вискија, направени од пченица, и има освоено 36 награди само оваа година...
1,190 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Најавете се за да добиете информации за производот
Ликер Fernet Branca 1л

27-те тревки кои се составен дел од овој производ, потекнуваат од 4 континенти...
1,170 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Виски Glen Grant The Major's Reseve - Single Malt 0,70л

Glen Grant The Major’s Reserve е најмладиот и најчесто пиениот сингл малт од асортиманот на Глен Грант...
1,140 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Бурбон Wild Turkey 0,70л

Бурбонот е национален пијалок на Америка и 95% од бурбоните, потекнуваат од Кентаки...
1,120 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Ликер Campari 1л

Кампари е алкохолен дестилат добиен од инфузија на горки тревки, ароматични растенија и овошја соединети во алкохол и вода...
1,100 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 7
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Битер Martini Reserva 0,70л

Уште од 1864 година Мартини постојано го изненадува светот со своите пијалоци...
1,100 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Бурбон Four Roses 0,70л

Four Roses е бренд на Kentucky straight bourbon whiskey...
1,100 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Рум Bacardi Carta Blanca 1л

Пред Дон Факундо да го преправи рецептот, белите румови биле остри на вкус, нерафинирани и сирови...
1,050 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 7
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Џин Bombay Sapphire 0,70л

Додека обичните џинови се произведуваат со зовривање на нивните тревки директно во пијалокот, да го достигнат нивниот вкус...
1,050ден 1,020 ден
Важи до: 31.08.2024
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 4
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Виски Dewar's White Label 0,70л - Сет со чаша

Се мешаат до 40 Шкотски најфини сингл малтови и вискија од пченица да се создаде Dewar’s White Label...
1,050 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 1
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Рум Bacardi Cuatro 4YO 0.70Л

CUATRO ЗНАЧИ „ЧЕТИРИ“, ПО ГОДИНИТЕ КОИ РУМОТ ГИ ПОМИНУВА ВО СТАРЕЕЊЕ ПОД КАРИПСКОТО СОНЦЕ.
1,050 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Бел рум Plantation 3* 1.0L

Ѕвездата на барот... Избран од бармените ширум светот како најпрефериран бел рум
1,010 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Вермут Martini Riserva Ambrato 0,75л

Создаден од креаторите на Мартини, овие два се автентични Вермути од Торино...
1,000 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Вермут Martini Riserva Rubino 0,75л

Создаден од креаторите на Мартини, овие два се автентични Вермути од Торино...
1,000 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 2
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Teeling Irish Whiskey тринити пакување 3x0,05л

"Светото тројство" како што Teeling ги нарекува своите три нај популарни вискија, во едно пакување...
990 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 4
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Рум Bacardi Carta Negra 0,70л

Бакарди Карта Негра е средно црн рум, експертски изблендиран од Maestros de Ron BACARDI...
980 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Бренди St.Remy XO 0,70л

Гладок и разноврсен. St.Remy XO е совршен вовед во уникатен и конзистентен стил производниот опус на производителот...
970 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Најавете се за да добиете информации за производот
Виски Dewar's White Label Scotch Whiskey 0,70л

Се мешаат до 40 Шкотски најфини сингл малтови и вискија од пченица да се создаде Dewar’s White Label...
945 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 5
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Ликер Passoa Passion Fruit 0,70л

Ликерот Пасоа е вкусен ликер од маракуја(passion fruit) со 100%...
940 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Бренди Metaxa 7* 0,70л

1888: Spyros Metaxa го создава, можеби, најгладкиот дестилат со килибарна боја...
930 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Рум Plantation Original Dark 0.7l

Богатите и интензивни стилови на Јамајка и Барбадос се спојуваат во вкусна мешавина...
870 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Рум Bacardi Carta Oro 0,70л

Неговиот богат вкус и златеникава боја се развиени во дабови буриња...
860 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Најавете се за да добиете информации за производот
Ликер Aperol 1л

Самото име кажува се: Аперол е перфектен аперитив...
840 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 8
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Џин Bombay Sapphire 0,50л

Додека обичните џинови се произведуваат со зовривање на нивните тревки директно во пијалокот, да го достигнат нивниот вкус...
840ден 820 ден
Важи до: 31.08.2024
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Vodka Svedka 1.0l

SVEDKA е супер-Шведска вотка Името е комбинација од зборовите Свенска, што значи шведски, и вотка...
830 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Најавете се за да добиете информации за производот
Узо Mitilini 2,0л

Гладок, традиционален и лесен, со дестилат од бакарни казани.
825 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 4
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Рум Bacardi Carta Blanca 0,70 л

Пред Дон Факундо да го преправи рецептот, белите румови биле остри на вкус, нерафинирани и сирови...
820 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Вермут Martini Bianco 1л

Кралица на вермутот. Позната во минатото како Bianchissimo- најбелата...
750 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Ликер Campari 0,70л

Кампари е алкохолен дестилат добиен од инфузија на горки тревки, ароматични растенија и овошја соединети во алкохол и вода...
750 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 7
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Текила Real Gold Camino 0,70л

Камино Реал Голд Текила е направена од посебен вид на Агаве - Weber...
750 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 1
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Текила Real Bianco Camino 0,70л

Оваа текила има многу нежен и лесен вкус со транспарентна боја...
750 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Најавете се за да добиете информации за производот
Вермут Martini Rosso 1л

Кога светот побара современ вермут, занаетчиите на Мартини произведоа комплетно нова база на црвено и бело вино...
750 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 5
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Вермут Martini Extra Dry 1л

Есенцијата на ретки дрвја, тревки и цитрусни овошја, заробени во секоја капка на овој производ, го прават Мартини Драј...
750 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 2
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Бренди Metaxa 5* 0,70л

1888: Spyros Metaxa го создава, можеби, најгладкиот дестилат со килибарна боја...
740 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 2
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Рум Bacardi Mojito 0,70л

Од креаторите на оригинално мохито, доживејте класичен мохито коктел припремен со Бакарди Рум, Нане и Зелен лимон...
630 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Најавете се за да добиете информации за производот
Бренди St.Remy VSOP 0,70л

Гладок и разноврсен. St.Remy VSOP е совршен вовед во уникатен и конзистентен стил производниот опус на производителот...
620 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 5
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Ликер Bols Amaretto 0,70л

Ликерот Болс Амарето е направен, верен на своето потекло, од дестилат на јадра од бадем и...
620 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Ликер Bols бело какао 0.70л

Bols Crème de Cacao White е чист ликер со вкус на млечно чоколадо, поткрепен со слаби тонови на ванила и кајсија.
620 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 4
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Рум Bacardi Carta Blanca 0,35 л

Пред Дон Факундо да го преправи рецептот, белите румови биле остри на вкус, нерафинирани и сирови...
590 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Узо Dimino 0.7л со 2 чаши

Узо Димино е производ стареен два месеци од 100% дестилат, без додаден шеќер...
550 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Шкотски виски Claymore 0.7l

Овој специјален производ од Шкотска се вика The Claymore blended Scotch Whisky ...
510 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Виски Dewar's White Label Scotch Whiskey 0,20л

Се мешаат до 40 Шкотски најфини сингл малтови и вискија од пченица да се создаде Dewar’s White Label...
360 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Узо Dimino 0,2л

Узо Димино е производ стареен два месеци од 100% дестилат, без додаден шеќер...
155 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 10
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Узо Ouzo 12 0,20л

Името е настанато во 1880 година во дестилеријата Kaloyannis од „Бурето бр.12„...
150 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 24
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Ликер Cointreau 0,05л

Ликерот Контро е бленд од трипл сек ( ликер со вкус на портокал), произведен во Saint-Barthélemy-d'Anjou Франција...
140 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 21
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка